Договір з Росією про газ потрібен, але можна й обійтися, – Міненергетики

ГТС України може обійтися без російського газу?

Договір на транзит російського газу України та РФ припиняє дію з 1 січня 2020 року. Переговори щодо його продовження наразі неуспішні. Попри це Україна готова до припинення дії договору, хоча й розуміє, що підписати новий – один з пріоритетів. Об этом сообщает bistro-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це говорив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в ефірі "Свободи слова" на ICTV 4 листопада.

Дивіться також: Парламент прийняв революційний для газового ринку закон: що зміниться

Міністр наголосив, що для України важливо отримувати гроші за транзит газу. Та поряд з цим країна готова і до припинення транзиту.

Якщо говорити про газ, а я є безпосереднім учасником перемовин про підписання транзитного договору, то ми готові до зупинки транспортування українською територією. Зараз в підземних українських газосховищах – рекордна кількість газу,
– заявив Оржель.

"Проте ми у жодному разі не виключаємо пріоритетність підписання договору на транспортування газу", – зауважив міністр.

Проблема з транспортуванням російського газу: передісторія

Попередній договір на транзит завершується. Україна хотіла б домовитись про новий договір із Росією, про що говорив й український президент Зеленський (він хоче розв’язати газовий конфлікт з Росією). Також і прем’єр Гончарук заявляв, що Україна прагне домогтися довгострокового контракту з Росією на транзит російського газу в Європу.

Однак – Росія швидше демонструє відсутність бажання на новий договір, аніж налаштованість на результативні переговори. А поруч з цим триває активне будівництво "Північного потоку-2" в обхід України, а ще й Росія розвиває проєкт "Турецького потоку", який має таку ж мету.

До того ж, тривають суперечки українського "Нафтогазу" та російського "Газпрому" з приводу того, хто, кому, за що і скільки повинен заплатити. Президент Росії Володимир Путін щонайменше вимагає обнулити всі судові вимоги у газовій суперечці. Та наразі не зрозуміло, які будуть наслідки таких кроків.

До теми: Як Україні виграти від запуску "Північного потоку-2" – пояснення експертки


Джерело статті: “http://24tv.ua/dogovir_z_rosiyeyu_pro_gaz_potriben_ale_mozhna_y_obiytisya__minenergetiki_n1229381”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя